Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Foto-PasquaLIBERIA           

LIBERIA Dom misyjny Św. Józefiny Bakhity, Liberia

21 kwiecień 2017 “To Pan” (J 21,8)

Najdroższa Matko Elwiro i wszyscy pozostali, Wesołego Alleluja!!
Jak św. Jan na jeziorze w Tyberiadzie tak i my krzyczymy, śpiewamy, tańczymy... “To Pan”. To On, który daje się spotkać, To On jest Zmartwychwstały i sprawia, ze i my zmartwychwstajemy. To On zwyciężył śmierć, to On jest silniejszy niż wszelki nasz upadek i słabość, On jest Naszym Królem i Naszym Zbawicielem.
To On: konkretny, żywy, wymagający, pełen radości i miłości, który objawia się na twarzach dzieci, ubogich i tych, którzy są obok nas.
Chcemy opowiedzieć Wam o tym, jak przeżyliśmy Triduum Paschalne i Wielkanoc. Dziękujemy Opatrzności Bożej ponieważ towarzyszy nam zawsze i umacnia także nasze życie duchowe. W Wielki Czwartek Ojciec Ambrose, młody ksiądz i przyjaciel naszej misji, przyjechał do nas, aby odprawić Mszę Świętą oraz obrzęd obmycia nóg. Był to moment prosty a zarazem bardzo głęboki, który przykuł uwagę naszych dzieci.
W Wielki Piątek udaliśmy się do parafii gdzie wraz z młodymi i naszymi nastolatkami, przedstawiliśmy Mekę Pańską.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za przyjaźń Ojca Paula, naszego proboszcza; nie tylko podarował nam świecę paschalną, ale w sobotę wieczór przyjechał do nas specjalnie po to, aby odprawić Mszę Wigilii Zmartwychwstania i zaraz potem pognał do Saint Gabriel aby przeżyć Mszę Św. ze swoimi parafianami.
Miłość i poświęcenie tego księdza pozwoliło nam na przeżywanie Wielkanocy jako rodzina: wspólnie z naszymi dziećmi i sąsiadami.
Po wigilii udaliśmy się wspólnie do jadalni na poczęstunek oparty głównie na ryżu, pizzy, pepper kalla, crostacie i soku na wzór iście cenacolski. Dzieci i nastolatkowie, których była cała masa, gdyż zaprosiliśmy na wspólny poczęstunek także niektórych sąsiadów, zaczęli tańczyć i śpiewać. Afrykanie są niesamowici: mają rytm i muzykę we krwi i patrzenie jak tańczą oraz słuchanie ich głosów jest czymś przepięknym, ponieważ mają do tego talent!!!
W poniedziałek czekała na nas piękną niespodzianka: pewna amerykańska rodzina, odpowiedzialna za misję “Liberian Mission” odwiedziła nas wraz z kilkoma chłopcami. Był to wielki dar dla nas, a szczególnie dla Sophie i Thomasa, dwojga z naszych dzieci, ponieważ mogły one w ten sposób spędzić czas ze swoim rodzeństwem, które przebywa na tej misji. Zjedliśmy wspólnie obiad i zagraliśmy w “szukanie skarbu” w którym nagrodą były liczne cukierki dla wszystkich!!!
Przesyłamy Wam zdjęcie z tego dnia oraz zdjęcie Zmartwychwstałego Jezusa, którego w tych dniach namalowała jedna z naszych sióstr. Postawiliśmy Go w kaplicy, za ołtarzem i za każdym razem, gdy na Niego patrzymy wydaje się jakby mówił: “Pokój, nie bójcie się, zwyciężyłem śmierć i jestem z Wami na zawsze”.
Chcemy także powiedzieć Wam iż ten czas Zmartwychwstania jest także dla naszej liberyjskiej drogi, naznaczony krzyżem. Prosimy Was o modlitwę za Christiana, jednego z naszych nastolatków, który cierpi na przewlekłą chorobę i w tym momencie ma bardzo słabe wyniki. Dziękujemy Panu Bogu za dar wujka/doktora Marlona, który leczy go z wielką miłością.
W każdym bądź razie Opatrzność Boża jest niesamowita.... niczego nam nie brakuje! Pomyślcie tylko iż w tym czasie są tutaj z nami na misji dwaj doktorzy: Marlon ora Inma, droga przyjaciółka neurolog z Hiszpanii, która przyjechała do nas na dwa tygodnie. Powierzcie Christiana Matce Bożej aby wspomogła go łaską.
My powierzamy Was wszystkich “Królowej Pokoju”, aby zanosiła do swego Syna Jezusa wszystkie wasze intencje i modlitwy. Niech Radość i Pokój Jezusa Zmartwychwstałego będą zawsze w waszych i naszych sercach.
                                                                                        Ko
chamy Was!

                                                                                        Wasza Liberyjska Rodzina.

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

499838
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
78
300
8233

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.