Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

trp17PL 3GIEZKOWO

Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota trzy dni które pomogły nam przygotować nasze serca na zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa i pomogły nam zrozumieć wagę tego wydarzenia. Nasze Triduum Paschalne rozpoczęliśmy od Mszy Świętej podczas której kapłan przeniósł Pana Jezusa do ciemni którą wcześniej przygotowaliśmy, tak rozpoczęła się nieustana adoracja. Podczas Mszy Świętej kapłan obmył wszystkim nogi tak jak kiedyś Jezus uczynił to apostołom.trp17PL 1 Drugi dzień czyli ten w którym Pan Jezus umarł na krzyżu spędziliśmy w ciszy, poszcząc. Był to czas na przemyślenia i refleksje na temat naszej wiary i naszego życia. Potem przeżyliśmy piękną liturgie Męki Pańskiej i Pan Jezus został przeniesiony do grobu czuwaliśmy przy nim przez cały czas po kolei zmieniając się w kaplicy nie zostawialiśmy go samego ani na minutę.
Ostatni dzień Triduum Paschalnego przeżyliśmy już bardziej radośnie ale z powagą, wieczorem odwiedziło nas dwóch kapłanów aby celebrować liturgie trp17PL 2zmartwychwstania, rozpoczęliśmy od poświęcenia ognia na dworze dzięki temu do naszych serc mogło wejść światło Jezusa. Jeden z kapłanów odprawiał liturgie podczas gdy drugi tłumaczył nam poszczególne momenty abyśmy mogli dobrze rozumieć to co przeżywamy na koniec uroczysta procesja z figurą Jezusa Zmartwychwstałego.

JASTRZĘBIE ZDRÓJ

            Tegoroczny okres Wielkiego Tygodnia wraz z Triduum Paschalnym był szczególny w naszym domu w Jastrzębie Zdrój. Pragnęliśmy przeżyć dobrze i z czystym sercem przyjąć Zmartwychwstanie Pańskie.
Od Wielkiego Czwartku po uroczystym obmyciu nóg był czas ciszy, można było odczuć, że każdy z nas w głęboki sposób przeżywał Mękę Pańską. Była to również wielka okazja by pogłębić nasze życie duchowe. Rozmyślając, przeżywając i modląc się podczas adoracji, kiedy Jezus był uprowadzony do ciemnicy. Wzruszającym momentem był film „Pasja”, który dał nam dużo do myślenia ile to Jezus musiał się wycierpieć by wyzwolić cały świat z niewoli ciemności i grzechu.trp17PL 4
Podczas sobotnich przygotowań poczuliśmy prawdziwą chrześcijańską i rodzinną atmosferę był to czas by wyjaśnić kilka rzeczy. Ten okres udowodnił nam ducha Wspólnoty, że nie jesteśmy pozostawieni sami sobie, ale zawsze można liczyć na wsparcie drugiej osoby. Wiele trudów, wyrzeczeń, prawdy i sakrament pokuty pozwolił nam na nowo wyczyścić serca przed Zmartwychwstaniem Pańskim.
trp17PL 5Zasiadając przy stole wielkanocnym można było odczuć rodzinną i wyjątkową atmosferę, po wielkim poście przyszedł czas radości, czas chwały. Z czystym sercem i z chwilami prawdziwej przyjaźni przyjęliśmy do naszego serca najwierniejszego i największego przyjaciela, zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Doświadczając ten wzruszający i radosny moment mogliśmy odkryć, że miłość, przyjaźń, prawda wraz ze zmartwychwstaniem Pańskim uleczyła nasze rany i obudziliśmy pragnienie by zaprzyjaźnić się z Panem Bogiem.
Prawdziwym dowodem przyjaźni i zmartwychwstania była wizyta Petera z Bernadettą i dziećmi, którzy są największym przykładem radości i zwycięstwa nad ciemnością i udowodnieniem, że Jezus jest zmartwychwstały i nie ma dla Niego rzeczy niemożliwych.
Chcieliśmy również podziękować za dar Opatrzności Bożej, zwłaszcza tej duchowej, którą otrzymaliśmy od ks. Jana. Dziękujemy mu za obecność i za posługę, ponieważ dzięki niemu mogliśmy odkryć prawdziwą moc Chrystusowego zbawienia. Chwała Panu!

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

489789
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
178
1375
8271

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.