Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

bannerSERVEXAMORE“Zaczynamy iść z Jezusem i Maryją trudniejszą drogą, ale za to bardziej pociągającą, jaką jest droga wewnętrzna w celu poznania lepiej samych siebie.
Odkryjemy, że życie każdej z nas jest cennym i jedynym w swoim rodzaju klejnotem”.                  
                                                                              (Matka Elwira)

Certosa di Pesio, 3-8 Kwiecień 2017

Spotkanie misjonarek “Służebnice dla miłości”
"Kobiety wolne do tego by kochać i służyć wszystkim”. Oto trasa, która podążaliśmy przez te tygodniowe ART1rekolekcje “Służebnic dla Miłości”, dziewcząt, które od dłuższego czasu podążają drogą Wspólnoty Cenacolo. Wiele dziewcząt, także z najdalszych domów, przyjechało, aby uczestniczyć w dorocznych rekolekcjach: okazja do tego, aby “oderwać się” od obowiązków domowych i w klimacie ciszy oraz modlitwy, spojrzeć w głąb siebie, aby odnaleźć sens i kierunek naszego pozostawania we Wspólnocie, naszego kochania i posługi młodym, którzy pukają do drzwi Cenacolo.
Opatrzność Boża była bardzo hojna wybierając na miejsce spotkania Certosa di Pesio, zarówno pod względem piękna otaczającej natury jak i serdeczności naszego przyjaciela, Ojca Francesco Peyron i jego współtowarzyszy. Trzy kaplice na osobistą adorację, spokój gór, dni pełne wiosennego słońca, i wyśmienita kuchnia sprawiły, że ten tydzień był naprawdę niezwykły. Dzięki Ci, Panie Jezu!
Spotkanie poprowadził Ojciec Stefano, który za pośrednictwem katechez pomógł nam “kopać” głęboko, szczególnie podczas pierwszych trzech dni, które przeżywałyśmy w ciszy, aby wsłuchać się w głos Boga.
Gesty i słowa Matki Elwiry oraz Papieża Franciszka dały nam, za pośrednictwem wysłuchanych i przeczytanych rozważań, możliwość zatrzymania się przed rozpoczęciem się Wielkiego Tygodnia, aby przygotować w ten sposób serce na Paschę.
Ksiądz Andrea i ksiądz Massimo Marchi towarzyszyli nam na modlitwach: ich homilie pomogły nam zrozumieć piękno tej drogi światła i powagę stania się wolnymi kobietami na wzór Matki Elwiry. Również Ojciec Francesco, od zawsze już bliski naszym domom dziewcząt, ubogacił nas poprzez codzienne czytanie lectio divina, poświęconemu różnym znaczącym fragmentom Pisma Świętego.
ART2Dziękujemy z serca tym księżom, za to jak ofiarowali się i stali się narzędziami Bożego Miłosierdzia, udzielając nam przebaczenia w Sakramencie Pojednania.
Nasze Siostry Misjonarki od Zmartwychwstania oraz dziewczyny przygotowujące się do wyjazdu na misje podjęły się różnych posług i organizowaniu gier oraz tańców, które dodały nam uśmiechu na twarzach i jedności między nami.
Dziękujemy Maryi za jej bliskość w tych dniach, w chwilach cierpienia i ciszy, ale także radości i dzielenia się z siostrami, z którymi przeszłyśmy wspólnie drogę wspólnotową.
Przed rozjechaniem się do domów, pojechałyśmy do Pagno, aby radośnie pozdrowić Matkę, która przyjęła nas z uśmiechem: to pozwoliło nam wyjechać dalej z sercem pełnym i wdzięcznym Panu Bogu i Wspólnocie!
Z pewnością wielki dar zobaczenia jej dodało nam chęci kroczenia dalej drogą do stania się kobietami bardziej wolnymi, a dzięki temu pragnącymi kochać i służyć tak, jak uczyniła to Matka, którą Bóg wybrał dla nas. Dziękujemy Ci, Matko Elwiro! Kochamy Cię... BARDZO!

                                                                         Twoje córki “Służebnice dla Miłości”

GALERIA ZDJĘĆ

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

499881
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
121
343
8276

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.